Dom miejscem odpoczynku

Każdy posiadacz domu stara się, aby dom był czysty, żeby panował w nim porządek. A więc troszczymy się o swój dom, sprzątamy go i staramy się mieszkać w nim z szacunkiem. Nie rujnujemy go celowo. Wręcz przeciwnie, natychmiast reperujemy popsute części domu. Jednym słowem o niego dbamy. Bo przecież dom, to miejsce wypoczynku dla nas i naszych bliskich.

By życie w domu było miłe i również odpoczynek w domu był miły. Podczas, gdy ciało jest mieszkaniem dla ducha, tak nasz dom jest schronieniem, azylem dla ciała. Gdy opuszczamy nasze miejsce pracy, jesteśmy zmęczeni, lecz wiemy, że gdy będziemy w domu, to znajdziemy w nim miejsce wypoczynku. Gdy nie dysponujemy dużym lokalem mieszkaniowym, warto pomyśleć nad tym, jak zorganizować w swoim domu takie miejsce wypoczynku.

Miejsce w którym będziemy się relaksować: czytać, medytować, drzemać, zbierać myśli itd. robić to wszystko, co przyniesie nam ulgę psychiczną i postawi na nogi, wyluzuje i doda chęci do działania następnego dnia. Wtedy, gdy znajdziemy się znowu w zakładzie pracy, lub gdy rodzina będzie wymagała od nas większego zaangażowania.