Decoupage – ręcznie robione przedmioty i ozdoby

Czas to pieniądz – wykorzystaj czas, oszczędź kasę

Tekst pod tym przewrotnym tytułem pokaże, w jaki sposób możemy oszczędzić pieniądze, jeśli tylko dysponujemy wolnym czasem. Wiadomo już, że czas można wykorzystać, by zarabiać pieniądze i to dla każdego jest jasne. Jednak dysponując czasem można także pieniądze oszczędzać.

Pomysł takiego sposobu na oszczędzenie pieniędzy nasunął mi się sam, kiedy idąc w odwiedziny do znajomych zwyczajnie nie miałem pieniędzy na prezent. Trochę główkowania, pracy własnej i prezent sporządzony własnoręcznie trafił w sedno. Rzecz w tym, by dobry pomysł i odrobinę wolnego czasu, którym wiele osób nie dysponuje przekuć w jakiś osobisty podarek, zamiast kupować kolejną niechcianą książkę, apaszkę czy butelkę, bo ta „zawsze się przyda”. Prezent nie musi być drogi, a może symbolizować coś osobistego.

Decoupage 2Doskonałym prezentem będzie zatem misternie zdobione techniką Decoupage, własnoręcznie wykonana biżuteria czy zakładka do książki, do wykonania której użyjemy kawałków starych T-shirtów. Ogranicza nas tylko własna pomysłowość, a skoro tak, to granic nie ma!

Jeśli ktoś zupełnie nie ma pomysłu co osobistego mógłby podarować znajomemu, który w zasadzie niczego nie potrzebuje, to może zawsze upiec i własnoręcznie przyozdobić ciasteczka. Ułożone na ładnie przyozdobionym talerzyku, a niechby i nawet na udekorowanej jednorazowej tacce mogą stanowić bardzo osobisty podarek. Szczególnie, jeśli ciasteczka będą miały kształt lub kolor przywodzący na myśl jakieś wspólnie spędzone chwile. Taki prezent nie zagraci mieszkania, a miłe wspomnienia z pewnością pozostaną na długo.

Nie bójmy się więc osobistych, własnoręcznie wykonanych podarków, bo często będą to prezenty, które obdarowany zapamięta na dłużej. Wystarczy zastanowić się samemu, czy bardziej docenilibyście butelkę wina kupioną po drodze, czy też ładnie zapakowaną, własnoręcznie odlaną świeczkę z zatopionymi w niej muszlami, które wspólnie zbieraliście w ubiegłe wakacje.